Kerk en Vrede is al geruime tijd betrokken bij “Veiligheid, hoe dan?” dat samen met andere vredesorganisaties werkt aan een Nederlandse vertaling van het Duitse kerkelijke project “Sicherheit neudenken”. Hierbij gaat het erom dat de samenleving veiligheid geen militaire maar een civiele inhoud krijgt. Het blijkt een lastige, maar uiterst belangrijke vertaalslag te zijn. Deze wordt in deze tijd extra bemoeilijkt door de oorlog in Oekraïne die een andere wind doet waaien in de hoofden en harten van velen die tot voor kort het pacifisme een warm hart toedroegen. Maar overduidelijk blijft staan dat men zich in spanningsvolle verhoudingen alleen maar veilig kan weten als dat aan beide kanten het geval is. Inclusieve veiligheid dus. Wordt vervolgd.
Op 14 september 2024 is het boek "Veiligheid Opnieuw Doordenken" gepresenteerd. Zie daarover de pagina Actueel (14 september) en bestel het boek bij Kerk en Vrede tegen vergoeding van de verzendkosten.
Een folder met een summiere samenvatting van Veilgheid Opnieuw Doordenken
Zie verder hier...
Link naar dit bericht
Landmijnen doden en verwonden burgers. Maar nu willen Polen, Finland, Estland, Letland en Litouwen het wereldwijde verbod op landmijnen afschaffen - en zo de slachtoffers van deze wrede wapens verraden. Verdedig het verbod dat ons allen beschermt, voordat burgers de volgende frontlinie worden.
Onderteken nu de petitie!
In juni komen wereldleiders bijeen in Genève om de toekomst van het antilandmijnenverdrag te bespreken.
Link naar dit bericht
Afgelopen maandag werd de jaarlijkse Algemene Vergadering van Kerk en Vrede gehouden. Voor de pauze werden in een levendige en positieve sfeer allerlei zakelijke aangelegenheden afgehandeld. Na de pauze werd de film "Russians at war" vertoond. Een veelbesproken film. Zie een vorig bericht. Het kostte enige moeite de film (die op dit moment niet meer beschikbaar is) beschikbaar te krijgen. Maar het lukte! En het was de moeite dubbel en dwars waard, gehoord de reacties van de aanwezigen.
Lees verderLink naar dit bericht
Onder het motto “Geen NAVO-oorlogstop in Den Haag!” organiseert de Tegentopcoalitie op 22 juni in Den Haag een protestactie voor vrede en rechtvaardigheid.
De Tegentopcoalitie is een samenwerkingsverband van onder meer Nieuwe Vredesbeweging, Stop Wapenhandel, Transnational Institute (TNI), Kerk en Vrede, ROOD, Revolutionair Socialistische Partij (RSP), DIEM25, BIJ1, XR Justice Now!, VD Amok, en BDS-NL.
Lees verderEen groep organisaties en activisten, verenigd in de Tegentopcoalitie voor Vrede en Rechtvaardigheid, organiseert op 21 en 22 juni een demonstratie en tegentop tegen de NAVO in Den Haag. In het weekend voorafgaand aan de NAVO-top wil de coalitie een tegengeluid laten horen.
Ook Kerk en Vrede doet hieraan mee.
Lees verderOp zondagmorgen 22 juni wordt er in de Houtrustkerk te Den Haag om half elf een viering gehouden m.h.o. de NAVO top die in die tijd in Den Haag gehouden zal worden.
Voorgangers: Henk Baars en Piet Vliegenthart
Met medewerking van het koor van de Haagse Dominicus o.l.v. Jan Hulsbergen
Thema: Onverschrokken voor vrede
Als je komt meldt je dan tevoren even aan bij secretariaat@kerkenvrede.nl
Lees verderOok tijdens de NAVO-top protest op het Spui
Met muzikale begeleiding van blaasorkest De Oosterburen houden we dinsdag 24 juni als Stop de Oorlog Amsterdam onze 78e vredesactie 18.00 uur op het Spui.
Op datzelfde moment organiseert de Nederlandse regering in het Haagse World Forum een tweedaagse bijeenkomst van de NAVO.